ROZHODNOUT O RADARU NENÍ PŘEDČASNÉ

ODPOVĚĎ MARTINOVI BURSÍKOVI

 

Václav Hála

 

Odpověď na blogu na zpravodajském serveru Aktuálně.cz

31.05.2007 Martin Bursík: Politika není Kinoautomat

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/martin-bursik.php?itemid=852

 

Pane Bursíku, proč věnujete 90 procent svého článku odtažitým alegoriím? Protože Vám v debatě o radaru chybějí argumenty?
Nesouhlasím s Vámi, že rozhodnout dnes by bylo předčasné. Oficiální jednání sice trvají krátce, relevantní technické údaje před veřejností dosud tajíte (pokud jste je jako vláda od USA vůbec dostali), případ je ale diskutován už řadu měsíců. Rozhodnutí není předčasné a nebudeme považování za "něco mezi šaškem a Švejkem" (jak jste se údajně před pár dny vyjádřil jinde), když odmítneme dříve, než dojde k rozhodnutí v Kongresu USA.
Byli jsme v lednu Američany oficiálně požádáni o souhlas s umístěním jejich radaru na našem území a máme dobré důvody odmítnout. Jaderná válka proti Rusku, pro kterou má být radar v Brdech určen, je to poslední, na čem bychom se měli podílet. Podrobněji k tomuto tématu např. zde:
www.blisty.cz/2007/5/16/art34313.html

Jak to vnímají sami Rusové, dali ostatně toto úterý dost důrazně najevo.
Odmítneme-li a Američané později sami od záměru odstoupí, budeme považováni za uvážlivé a moudré (občany, pokud nám Vy politici umožníte rozhodnout v referendu). Odmítneme-li a Američané budou na svém záměru trvat, mohou se obrátit na vládu jiné země. (A chtěl bych Vás vidět, jak přenášením debaty na úroveň NATO a EU zabráníte např. Rumunsku, aby se s USA dohodlo. Jak v tom zabráníte Polsku, jehož v mnoha jiných ohledech rozumná vláda je v zahraniční politice - naštěstí jen v duchu - ve stavu "předminulé" války s Ruskem?!)
Spolu s ostatními demonstranty z Václavského náměstí volám "Pryč s Bursíkem!" a jako příznivec zelené politiky a "kritický sympatizant" Strany zelených k tomu dodávám "Vpřed s Matějem Stropnickým a Pavlem Křivkou!"
Václav Hála
šéfredaktor portálu sustainable.cz
http://www.sustainable.cz

31.05.2007 18:28:51

 

Výběr dalších článků autora:

 

30.5.2007  RADAR NEBO VOJNA – ODPOVĚDI ELITNÍM BLOGERŮM

30.4.2007  TRVALE UDRŽITELNÝ ROZVOJ – DEFINICE A PRAXE

30.3.2007  PROČ NEPRODÁVAT PŮDU CIZINCŮM

18.2.2007  REMÍZA NAD VLTAVOU

9.2.2007    ZELENÁ KVALITA ŽIVOTA

___________________________________________________________________________

 

■ ČLÁNKY

 

sustainable.cz