TISKOVÁ ZPRÁVA INICIATIVY NE ZÁKLADNÁM


Více než dvě desítky českých a mezinárodních organizací, hnutí a stran spojily svoje síly ve snaze zabránit umístění protiraketové základny USA na území ČR.
Tato nová společenská iniciativa nese označení „
Ne základnám“ a účastní se v ní lidé i organizace nejrůznějšího zaměření působící ve všech oblastech kulturního, společenského a politického života.
V současné době již probíhá podpisová akce pod petici za vypsání referenda, ve kterém by všichni občané ČR dostali možnost vyjádřit svůj souhlas či nesouhlas s umístěním raketové základny v ČR. Petici je možno podepsat v ulicích Prahy i dalších městech ČR a každý všední den od 10 do 17 hodin také v Humanistickém centru Narovinu, Vltavská 24, Praha 5.
„Dnes je 83% obyvatel ČR proti umístění základny u nás. Chceme, aby se o takhle důležitém rozhodnutí, jehož důsledky dnes dovedeme jen těžko odhadnout rozhodlo referendem“, uvedl Jan Bednář, jeden z organizátorů petice. Na příští tři týdny jsou naplánovány mnohé aktivity, mezi nimi například „Raketový pochod“, předání makety rakety České televizi a zejména pak demonstrace proti umístění raketové základny na území ČR, která proběhne v pondělí 21.8. od 17:30 hodin na Náměstí míru v Praze.

 

Kontakt - Tiskový mluvčí:
- Jan Májíček, tel. 604 357 215, email maja_konf@yahoo.co.uk

- Ing. Jan Tamáš, tel. 776 785 839, email jan.tamas@humanisti.cz

 

 

NE ZÁKLADNÁM

 

■ ČLÁNKY

sustainable.cz