K ozdravení a výchově dětí

 

     K meetingu 23.5.2007 v 11 hod. u Úřadu vlády 

    

     Chtěla jsem pozvat matky s dětmi do Valdštejnské zahrady u Senátu, kde je zdravěji, ale nebylo mi to Magistrátem hl.m. Prahy umožněno, u Úřadu vlády ano. Sem přijdou těžko. Spoléhám tedy na důchodce, aby přišli kvůli sobě, svým dětem a vnoučatům, chtějí-li věci napravit.

     Přijďte mě podpořit, budu ráda. Tuto akci svolávám, neboť chci lidem usnadnit život jinak než politici. Máme demokracii a to je vláda lidu /ne jinak/. Když si myslím, že mám pravdu, nebo že se blížím k pravdě, je třeba pravdě napomoci a protlačit ji do vědomí státu, politiků. /Vydat knihu … trvá déle./

     Svoboda souvisí s lidským věděním, znalostmi a s historickým vývojem. Svoboda se tudíž vyvíjí stejně jako my, máme-li o to zájem. Navrhla jsem v říjnu vládě opatření k ozdravení - 30 bodů a nevidím kroky k jejich realizaci.

     Obdobně jako ve zdravotnictví jsou jistě problémy i v jiných oborech a dochází tak ke stagnaci v ekonomice - „přešlapování na místě“ /i pro nedostatky v kvalitě společnosti, ve výchově dětí, lidí/ v dnešní době s dopadem na rozpočet státu. Chtěla bych, abychom k těmto věcem zaujali racionální přístup a uvědomili si také, že tu nejsme jen kvůli práci /a myšlení na peníze/, ale jsme tu, abychom hlavně  ž i l i .

     Dnes se plýtvá přírodními zdroji, lidskou prací a penězi na cestě k člověku pro přebujelou byrokracii, poslanci doplňují zákony a na místo toho by měli jít k dětem nebo starým lidem. Daně jsou složité – živíme daňové poradce, děti mají složitou výuku  – živíme pedagogy...

     Zaměřme se více i na partnerské vztahy, na výuku do života, více být s blízkými, s dětmi, vnoučaty, s prarodiči, s osobami postiženými. Lidí osamělých je dost. Ti všichni nás potřebují.

     Nejvíce si zaslouží úctu naše ženy s dětmi na mateřské dovolené - ne jen poradenstvím ve výchově – chyby typu – on nejí, on zlobí atd., nedostatek dobrých podnětů k radosti dítěte a k naději, že bude šikovným a skvělým člověkem. Tyto ženy nejvíce trpí pro nezájem společnosti, i když vláda chce zvýšit porodnost, a to se musí také napravit.

    Společnost moc pracuje, což má za následek zejména zanedbávání výchovy dětí, péči o zdraví a bližní.

    Málo se bavíme, tancujeme a při tom je to také zdravý pohyb. I zanedbáváme intimní život, na lásku máme málo času, i v důsledku workoholismu /s poruchou potence prý i v dalších generacích/.

     Techniky je mnoho, více nám už vadí než pomáhá. Konzumní život nás otupuje. Je prokázáno odcizování člověka přírodě, ale nevidím opatření vlády v tomto směru.

     Podle mě už se nemusíme dále zabývat jako civilizace vynálezy – pro naše blaho /jak by to mělo být/, jen v oblasti zdraví a prevence nemocí a úrazů.

     Lidé umí pracovat, ale ještě je třeba se naučit lépe spolu vycházet, komunikovat a tím směrem bych chtěla výchovu člověka nasměrovat – kromě dalších aktivit pro život.

     Nežijeme dnes v široké rodině, a to vadí dětem v roli vnoučete. Děti potřebují více podnětů pro jejich fyzický a duševní vývoj než být celý den jen s matkou a poslouchat její úkoly /proto pak nechtějí obědvat – projev záporné energie z nudy/.

     Cit chybí, chovat více doma psy a kočky, nebát se mikrobů – přílišná čistota je mnohdy důvod k vzniku alergií /jiné je  to při manipulaci s masem před a po tepelné úpravě.../ Je toho hodně, co lidé nevědí, co je třeba pro zdraví. Často ženy uklízejí raději, než si hrát s dětmi /!!!/ a my jsme tu přeci kvůli dětem.

     Předčasná úmrtí způsobují, že chybí  např. babička pro tři vnoučata.

     Chtěla bych vybudovat /ne sama/ pod OSN sídlo pro Radu životního prostředí s cílem řešit řádně opatření kvůli klimatickým změnám v důsledku vysokých emisí. Pan RNDr. Jan Pretel, Csc., klimatolog, vedoucí Odd. Klimatické změny Českého hydrometeorologického ústavu o klimatických změnách píše v UN-bulletinu OSN č. 4/07.  /Obyčejný člověk nechce žádné emise./

     Nové hypermarkety a podniky nepotřebujeme, protože trh je zbožím nasycen. Žít udržitelně – jedna z vizí života /t. j. skromněji/. Část lidí již tomuto sytu života dává přednost. Jiní jsou převálcováváni medii ..., což je ekonomický terorismus /výše příjmu – kredo společnosti/.

     Proč neuvolní půl pracovního místa vysokoškoláci, aby i jiní byli zaměstnáni?

     Zkracování pracovní doby je součástí Politiky MŽP k trvale udržitelnému životu, také chybí podpora státu k samozásobitelství.

     Stát by měl mít zájem na ochraně zdraví člověka a zajistit plně bezplatnou zdravotní péči podle Deklarace lidských práv a svobod OSN a Listiny základních práv a svobod ČR.

     Dnes lidé myslí hodně na peníze a místo toho by se měli věnovat kvalitě života, ale mnozí ani nevědí, co to je.

     Žijeme dnes draze, složitě, dost nezdravě.

     Chtěla bych, aby byla přijata racionální opatření i v jiných oborech než je zdravotnictví, abychom žili více smysluplně a radostněji.    

 

     Hodně zdraví, lásky a radosti přeje                         MUDr. Dagmar Wernerová