PO EKOVESNIČKÁCH ZŮSTALA STOPA

 

Na počátku roku 2003 se na internetu objevila doména ekovesnicky.org a na ní stránky, které přinášely cenné informace praktikům trvale udržitelného života i těm, kteří rozhodnutí změnit svůj životní styl teprve zvažují.

 

Koncem roku 2004 začala vznikat idea portálu sustainable.cz. Od počátku jeho přípravy bylo jasné, že Ekovesničky na něm budou mít svůj odkaz. Když ale došlo na plnění rubriky Mistři, přišlo nemilé překvapení: Oznámení vydavatele Ekovesniček, že s tvorbou stránek skončil v září 2005 a v květnu 2006 ekovesnicky.org zaniknou. Dnes nezbývá než s lítostí konstatovat, že se tak stalo.

 

A teď něco veselejšího: Místní kopii hlavní stránky Ekovesniček si můžete prohlédnout na portálu sustainable.cz. Je přístupná z této stránky, ke které vede cesta z rubrik Člověk/Společnost a Články. Funkčnost této náhrady je pochopitelně omezená. Můžete si přečíst nadpisy článků, někde jejich anotace, funguje část externích odkazů, ale už ne odkazy na jednotlivé články a rubriky. Berme to tak, že po Ekovesničkách zůstala na internetu stopa.

 

Obyvatelům skutečných ekovesniček přejme mnoho radosti ze života.

 

Václav Hála

 

 

ZDE najdete místní kopii hlavní stránky ekovesnicky.org ve stavu z podzimu 2005.

 

Pro úplnost ZDE je odkaz na doménu ekovesnicky.org